Dünya

Test Yapıyorlar, Sonuç Alamıyorlar!

Koronavirüs salgınının devam ettiği Güney Afrika'da yapılan testlerin birikmesi ülkedeki en büyük sorunlardan biri haline geldi.

Güney Afrika, koronavirüs testlerinin sonuç alınamadan birikmesiyle savaşıyor. Uzmanlar bu durumun ülkedeki test planını baltaladığını söylüyor.

On binlerce bireysel numune test edilmeden önce bir hafta veya daha fazla laboratuarda bekletilmek zorunda kalıyor. Temel sorun ekipman sıkıntısı gibi görünüyor.

Doktorlar, bu kadar uzun gecikmelerin sonuçları değersiz hale getirdiğini söylüyor. Pozitif bir vaka doğrulandığında, o kişi virüsü düzinelerce kişiye çoktan bulaştırmış olabilir.

Ülke pandemiyi kontrol altına almada bazı erken başarılara sahipti, ancak enfeksiyon oranı her geçen gün artıyor. Cape Town’un ​​hastaneleri artık bunalmış durumda ve uzmanlar, diğer büyük şehirlerin de önümüzdeki haftalarda aynı duruma geleceğini söylüyor.

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu