Dünya

“Tükürmek Ramazan Ayı İbadeti” Dedi Ortalık Karıştı!

Fransa'da Pascal Astagneau adlı bir doktor tükürmenin ramazan ayı ibadeti olduğunu söylemesine tepkiler çığ gibi büyüyor.

Fransız CNEWS kanalında koronavirüs salgınıyla ilgili konuların konuşulduğu programda Pascal Astagneau adlı doktor tükürmenin Müslümanlara özel ramazan ayına ait bir ibadet olduğunu iddia etti.

Fransa’daki Müslümanların çatı kuruluşu olan Fransa İslam Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren Fransa İslamofobi Gözlemevi’nin Başkanı Abdullah Zekri açıklamaya sert tepki gösterdi.

Bir bilim insanının bu cümleyi kullanmasının üzücü olduğunu belirten Zekri “Bu cümle gerçek dışı. Ülkede hakim olan İslamofobi duygularını güçlendiren ve Müslüman toplumuna kötü niyetli güçlerin toplumun bir kısmını gizli amaçlarla dışlamaya çalıştığını doğrulayan bir provokasyon” diye konuştu.

Zekri, Astagneau’nun kamuoyunda Müslümanlardan özür dilemesi gerektiğini ifade ederek “Bu sözler cezalandırılmalı. Hukuki yollara başvuracağız. Televizyon kanalı da sorumluluk alıp özür dilemeli” dedi.

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı
Başa dön tuşu