Dünya

UNICEF acı tabloyu açıkladı! Gazze’de çocuklar aç

İsrail'in Gazze'ye saldırıları 7 Ekim'den bu yana sürüyor. UNICEF yaptığı açıklamada Gazze'de 10 çocuktan 9'unun açlık çektiğini duyurdu.

Yurt Dışı Konserler

Gazze’de aylardır soykırım devam ediyor. Binlerce sivil dünyanın gözü önünde yaşamlarını yitirdi. Gazze’de açlık ise en büyük sorun….

Gazze’de çocukların hayati riski bulunuyor

UNICEF acı tabloyu açıkladı! Gazze'de çocuklar aç

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Gazze’de 10 çocuktan 9’unun ciddi gıda kıtlığıyla mücadele ettiğini, yetersiz beslenmenin hayati tehlike riskini artırdığını bildirdi.

UNICEF, “Çocuklarda Gıda Kıtlığı”yla ilgili raporunu yayımladı.

Raporda, dünya genelinde 5 yaş altı 181 milyon çocuğun ciddi gıda kıtlığıyla karşı karşıya olduğu bildirilirken, söz konusu çocukların hayati tehlikesi bulunan aşırı zayıflığa yakalanma riskinin yüzde 50 daha fazla olduğu kaydedildi.

Bu çocukların yüzde 65’inin 20 ülkede yaşadığı aktarılan raporda, ciddi gıda kıtlığından etkilenen 64 milyon çocuğun Güney Asya, 59 milyon çocuğun ise Sahra altı Afrika’da yaşadığı ifade edildi.

Vakaların hemen hemen yarısının yoksul ailelerde boy gösterdiğine dikkati çekilen raporda, aynı zamanda çocuklara besleyici ürünler sağlayamayan gıda sistemlerinin de etken olduğu belirtildi.

Raporda, 7 Ekim’in ardından ortaya çıkan tabloya göre, Gazze’de 10 çocuktan 9’unun ciddi gıda kıtlığıyla mücadele ettiği, yetersiz beslenmenin ise hayati tehlike riskini artırdığı vurgulandı.

Gazze’deki durumun ailelerin çocuklarının gıda ihtiyaçlarını karşılayamadığını gösterdiğine işaret edilen raporda, durumun çocuklar için korkunç sonuçlar doğurduğunun altı çizildi.

Raporda, hükümetlere çocuklarda gıda kıtlığını engellemek için adım atma çağrısı yapıldı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hizbullah’a yönelik operasyon mesajı verdi.

Cumcuma öneriyor: Imany’den Filistin’e özgürlük çağrısı

Yunanistan Golden

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu