En Son HaberlerTeknoloji

Trump’ın Uygulaması Yayında: Truth Social

Eski ABD Başkanı Donald Trump sosyal medya uygulaması Truth Social'ı hayata geçirdi. Uygulama App Store'da yayınlandı.

Sevgililer Günü Turları

2020’deki seçimlerin ardından kanlı kongre baskınına sebebiyet verdiği gerekçesiyle Facebook ve Twitter tarafından engellenen ABD eski başkanı Donald Trump’ın sosyal medya uygulaması Apple kullanıcılarına açıldı.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları Twitter ve Facebook’ta engellenen Trump çareyi kendi sosyal medyasını kurmakta bulmuştu. Truth Social isimli uygulamaya önceden abone olan Apple cihaz kullanıcılarının cihazlarına uygulamanın otomatik olarak indirildiği belirtildi.

Trump medya şirketi TMTG’nin yöneticisi Devin Nunes yaptığı açıklamada Mart ayının sonuna kadar ABD sınırları içinde uygulamanın tam randımanlı olarak çalışır durumda olacağını söyledi.

ABD’de 6 Ocak 2021’de yaşanan kanlı Kongre baskını sonrasında Twitter, Trump’ı engellemiş ve Facebook da Trump’ın paylaşımlarını askıya almıştı. ABD’nin eski başkanı bu gelişmeler üzerine yeni bir uygulama geliştirme kararı almıştı.

14 Şubat Sevgililer Günü Turları

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu