Gündem

Zeytinburnu Belediyesi İBB’nin Çocuk Etkinliğine Engel Oldu

İBB'nin çocuk etkinlik otobüsüne AKP'li Zeytinburnu Belediyesi izin alınmadığı gerekçesiyle müdahale etti.

Yurt Dışı Konserler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “500İG gezici kütüphane eğlenerek öğreniyoruz” adlı etkinlik otobüsü Zeytinburnu’nda çocuklarla buluştu. Ancak AKP’li Zeytinburnu Belediyesi etkinlik için izin alınmadığı gerekçesiyle çocukları alandan çıkardı, etkinliğe ait malzemeleri de topladı.

Sosyal medyada büyük tepki gören gelişme üzerine Zeytinburnu Belediyesi şu açıklamayı yaptı:

“Belediyemize ait alanlardaki etkinlikler için izin alınması gerekmektedir. Bütün kurumlar için geçerli olan bu durum çok iyi bilindiği hâlde, daha önce araç girmemiş bir yeşil alana otobüs çekilmesinde iyi niyet göremiyoruz. Çocuklarımızın üzülmesinin sebebi bu iş bilmezliktir.”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu sosyal medyada yaptığı paylaşımda, “Sebep? Siyasi hırs uğruna bari çocuklara kıymayın diyeceğim ama nafile. Vatandaşı görmeyen, şuradaki çocukların mutluluğunu hissedemeyen bir anlayışın tezahürü bu davranış. Bu anlayıştan hep birlikte kurtulacağız hem de çok yakında” ifadelerini kullandı.

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu