Sağlık

Koca 2 Şehrin İsmini Verdi: “Vakalarda Artış Eğilimi Var”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs salgınıyla ilgili olarak İstanbul ve Bursa'da vaka sayılarında bir haftadır artış eğilimi olduğunu açıkladı.

Erzurum’da basın toplantısı düzenleyen Fahrettin Koca kovid-19 vakalarıyla ilgili, “Bir haftadan beri İstanbul ve Bursa başta olmak üzere birçok ilimiz, gözlemlediğimiz bir artış eğilimi içerisinde” dedi.

Salgın sürecinde 7 aydır gecesiz gündüzsüz bir mücadele verdiklerini belirten Koca, “Güçlü sağlık altyapımız, nitelikli ve fedakar sağlık çalışanlarımız, güçlü kamu kaynaklarımız sayesinde dünyadaki birçok ülkenin aksine bu felakete karşı direncimizi koruduk” dedi.

Bakan Koca şöyle devam etti:

“En gelişmiş ülkelerde bile sağlık sistemi kapasitelerinin ve üretimin yeterli gelmediğine şahit olduk. Oysa bizler ilk günden beri yerli üreticilerimizle maskeden koruyucu malzemeye, ilaçtan solunum cihazına kadar her türlü tedariğimizi kendimiz sağlayabildik. Ülke içinde ihtiyaçlarımızı karşıladığımız gibi 150’den fazla ülkeye bu sıkıntılı günlerde yardım eli uzattık. Sağlık sistemimiz başarılı bir sınav verdi.”

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: