Seyahat

İspanya’ya Seyahat Yeniden Başlıyor

İspanya Başbakanı Sanchez, ülkesinin Temmuz ayında uluslararası turizme yeniden başlayacağını duyurdu. La Liga maçları da 8 Haziran'da start alacak.

Yurt Dışı Konserler

Turizm Tatil Seyahat’in haberine göre Başbakan Pedro Sánchez, İspanya’nın Temmuz ayından itibaren yabancı turistlere yeniden açılacağını duyurdu.

Gerçekleştirilebilecek herhangi bir önlemin belirli bir tarihini veya detaylarını vermeyen Sánchez, La Liga’daki futbol maçlarının da 8 Haziran haftasında devam edebileceğini açıkladı.

Sanchez gazetecilere verdiği demeçte, “Temmuz ayından itibaren İspanya’ya yabancı turistlerin girişinin güvenli koşullarda devam edeceğini size duyuruyorum” dedi.

Avrupa’da koronavirüs salgınının en sert vurduğu ülkeler arasında yer alan İspanya’da hükümet, ülkedeki sıkı karantinayı hafifletmeye başlamak için 4 Mayıs’ta dört aşamalı bir plan belirlemişti.

Ülkede enfeksiyon ve ölümlerin sayısı sürekli olarak düşüyor, ancak Çarşamba günü Sánchez, olağanüstü hali iki hafta daha 6 Haziran’a kadar uzatmak için parlamento desteğini kazandı. İspanya’nın “alarm durumu” beşinci kez yenilendi.

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu