Futbol

Cristiano Ronaldo – Mendes Ayrılığının Sebebi Ortaya Çıktı

Şok bir kararla kariyerine Suudi Arabistan'ın Al-Nassr takımında devam eden Cristiano Ronaldo Mendes'ten neden ayrıldı?

Suudi Arabistan’ın Al-Nassr takımına transfer olan Cristiano Ronaldo, 20 yıllık menajeri Jorge Mendes ile yollarını ayırmıştı. Ronaldo – Mendes ayrılığının perde arkasında yıldız futbolcunun Chelsea veya Bayern Münih dayatması olduğu iddia edildi.

Rekor yıllık ücretle Al-Nassr’a transfer olan Cristiano Ronaldo 20 yıllık menajeri Jorge Mendes ile yollarını ayırmıştı.

Ronaldo’nun Dünya Kupası öncesinde Piers Morgan’a verdiği Manchester United’dan ayrılmasına neden olan röportajdan son derece rahatsız olan Mendes, Ronaldo’nun Avrupa’nın birinci sınıf takımları tarafından tercih edilmeyeceğini anladı ve ayrılık kararı bu nedenle gerçekleşti. En azından birkaç hafta önce çıkan haberler bu yöndeydi.

İspanyol El Mundo gazetesi ise yıldız futbolcunun Manchester United’dan olaylı bir şekilde ayrıldıktan sonra “baba” olarak gördüğü menajeri Mendes’e rest çektiğini ileri sürdü. Gazetenin haberine göre 37 yaşındaki Ronaldo, Mendes’e “Ya beni Chelsea veya Bayern’e götürürsün ya da ayrılırız” dedi.

Mendes’in bu talebi yerine getirememesi üzerine ise Ronaldo dediğini yaptı ve 20 yıllık menajeri Mendes ile ilişkisini sonlandırdı.

Efsane oyuncunun Al-Nassr ile transfer görüşmelerini Ricky Regufe yürütmüştü.

NationalTurk 7 yıl önce yazmıştı! Jorge Mendes ve Ahmet Bulut’un Beşiktaş belgeleri Football Leaks’te yayınlandı

Bilgin Gökberk: Demirören’in başkanı olduğu Beşiktaş’ı Jorge Mendes lobisi yönetiyordu

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: