Futbol

Kulüpler Birliği Hıncal Uluç’u Sinirlendirdi!

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Kulüpler Birliği'nin TFF'ye rest çekmesine çok sinirlendi!

Sevgililer Günü Turları

Hıncal Uluç, geçen günlerde Kulüpler Birliği’nin Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) gönderdiği dört maddelik talep yazısıyla ilgili, “Adamlar alenen, resmen, bir de kendilerine ‘Kulüpler Birliği’ kisvesi vererek devleti tehdit ediyorlar ve devlet harekete geçmiyor’ ifadelerini kullandı.

Kulüpler Birliği’nin TFF’ye gönderdiği bu yazıyı değerlendiren Uluç, “Aslında Kulüpler Birliği de değil. Çünkü toplantıda böyle alınmış bir karar yok. Pek çok başkan, ‘Biz böyle bir şeyin altına imza atmadık’ dedi. Buna rağmen 10 gündür Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’den tık yok. Pek çok şey gibi onu da yaladı yuttu. Sözünü ettiğim şey bir, tek bir kulüp başkanının, gazetelerden okuduğum anladığım kadarı ile Ali Koç’un işi bir tehdit! (Bizde gazetecilik de öldü. Bir tek gazete işin aslını öğrenmeye teşebbüs, öğrenen varsa, o da yazmaya cesaret edemedi. Ali Koç hem Fenerbahçe, tiraj demek, hem de Koç Holding, reklam demek, sıkar mı?)

Kulüpler Birliği imzası altında Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderilen yazıda, Nihat Özdemir’den TFF’nin bugüne dek Türk futbolu adına aldığı en doğru, en geçerli kararını, yabancı futbolcu sayısını sahada 8, toplamda 14 olarak sınırlayan kararını kaldırması istendi ve yazıya bir de korkunç tehdit eklendi: ‘Bu dediğimizi yapmazsanız sahaya çıkmayız!’

Böyle bir tehdide karşı Federasyon Başkanı nasıl ses çıkarmaz? Nasıl eylem yapmaz? Türkiye Futbol Federasyonu ‘devlet’ demek. Adamlar alenen, resmen, bir de kendilerine ‘Kulüpler Birliği’ kisvesi vererek devleti tehdit ediyorlar ve devlet harekete geçmiyor. Olacak şey mi? Oluyorsa, ‘Devlet yok, anarşi var’ demektir. ‘Güçlü olan istediğini yaptırır!’ Bu mudur Türkiye, Spor Bakanı’mız? Siz uzayda bir yerde mi yaşıyorsunuz? Yoksa siz de mi ‘Ali Koç’a bulaşmayalım’ diyenlerdensiniz? Türkiye’yi ucuz, on para etmez Afrikalı ve Güney Amerikalıların at oynattığı pazar haline getiren, menecerleri zengin eden, kulüpleri pahalı altyapı kurma ve yönetmeden vazgeçirip bu ucuz dış pazarın müşterisi yapan ‘yabancı transferini tamamen serbest bırakan’ sistemin rezilliğini Euro 2020 elemelerinde gördük. Türk Milli Takımı’nda Türkiye’de oynayan 3, sadece üç futbolcu çıkabildi” diye yazdı.

Hıncal Uluç’un Yazısının Tamamı

14 Şubat Sevgililer Günü Turları

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu