Dünya

Danimarka İkinci Dalgayı Olası Görmüyor

Almanya'da kısıtlamaların hafifletilmesinden sonra artan vaka sayıları korku yaratmıştı. Danimarka ise ikinci dalga olasılığının olmadığını savunuyor.

Yurt Dışı Konserler

Almanya, karantina kısıtlamalarını sona erdirdiğinde vaka sayılarında ve virüsün yayılma oranında bir artış görülmüş, bu da ikinci dalga tartışmalarını beraberinde getirmişti.

Avrupa’da karantina tedbirlerini ilk uygulayan, önlemleri de ilk hafifleten ülkelerden biri olan Danimarka’da 15 Nisan’da ilkokul öğrencileri sınıflarına döndü. Kuaförler de 15 Nisan’dan birkaç gün sonra yeniden açıldı.

Danimarka şimdi ise restoran ve avm’leri bir takım kurallarla yeniden açmaya başladı.

Baş epidemiyolog Kare Molbak gazetecilere verdiği demeçte, tüm kısıtlamaların sona ermesine rağmen enfeksiyon oranlarının düşük olduğunu ve ikinci bir dalganın pek olası olmadığını belirterek “Henüz hiçbir ülke gerçek bir ikinci dalga görmedi. Bazı ülkeler yayılımın aşağı veya yukarı gittiğini gördüler. Ama bugün sahip olduğumuz bilgilerle, ikinci bir dalga görmemizin pek mümkün olmadığını düşünüyorum” dedi.

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu