Sağlık

DSÖ Sözcüsü: Koronavirüs Aşısı Üretmek Zor

Dünya Sağlık Örgütü Sözcüsü Harris Koronavirüs aşısı konusunda iyimser olmadığını söyledi ve ekledi: Koronavirüsler çok aldatıcı virüsler.

Kadınlar Günü Turları

Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi’nde video konferans yöntemiyle basın toplantısı düzenleyen DSÖ Sözcüsü Margaret Harris, Anadolu Ajansı muhabirinin, dünyada daha önce ortaya çıkan koronavirüslere yönelik herhangi bir aşı üretilip üretilmediği sorusuna şu yanıtı verdi:

“Bir aşı geliştirilmesi çalışmaları bilim tarihinden daha hızlı ilerliyor. 100’den fazla aday aşımız var ve test çalışmaları da hızla ilerliyor fakat koronavirüsler çok aldatıcı virüsler. Bunlara karşı aşı üretmek zor. Dünya genelinde pek çok bilim insanı virüse karşı bağışıklık seviyeleri konusunda araştırmalar yapıyor. Bağışıklığın gerçekten koronavirüse karşı koruduğundan emin olmanız gerekir. Bilimin bu alanı şu an hakikaten işin en zor kısmı. Bu da hala cevabını bulamadığımız bir konu.”

Harris, virüsün küresel çapta yayılıp salgın haline gelmesine yönelik pek çok soru işareti olduğuna dikkati çekerek, “Bunu analiz etmek için zamanımız olana kadar, gerçekten faydalı cevaplarımız olmayacak.” dedi.

8 Mart Kadınlar Günü Turları

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu