DünyaOrtadoğu

Emir Abdullahiyan: İran ve Çin’in iyi ve güçlü ilişkileri vardır

Emir Abdullahiyan, Batı ve Doğu Asya’nın iki büyük medeniyeti İran ve Çin’in tarih boyunca iyi, istikrarlı ve güçlü ilişkilere sahip olduklarını belirtti.

Yurt Dışı Konserler

Tahran, IRNA- İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Batı ve Doğu Asya’nın iki büyük medeniyeti İran ve Çin’in tarih boyunca iyi, istikrarlı ve güçlü ilişkilere sahip olduklarını belirtti.

Çin ziyareti arifesinde Global Times için bir makale yazan Emir Abdullaihyan, ziyaretinin Çin yeni yılı, yeni miladı yıl ve İran yeni yılının arifesinde yapıldığını ve bunun yeni başlangıçlara vesile olmasını temenni etti.

İki ülkenin 51. diplomatik ilişki kurma yılını kutladığını ifade eden Emir Abdullahiyan, yeni dönemin ilişkilerde yeni bir sayfa olacağını ve ilişkilerin çeşitli alanlarda artacağının müjdecisi olacağını belirtti.

Emir Abdullahiyan bugün resmi çin ziyaretine başladı.

Yunanistan Golden

NationalTurk - Londra

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu