Eğitim

Rektöre Aylık 11 Bin 500 Liraya Araç Kiralandı! “En Ucuzu Bu”

Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın için 33 aylığına 379 bin 500 lira bedelle e sınıfı makam aracı kiralandı! Rektör ise bu kiralamayı "en ucuzu bu" diyerek savundu.

Samsun Üniversitesi, Rektörlük makam hizmetlerinde kullanılmak üzere 22 Nisan’da sözleşme imzalayarak 31 Aralık 2022’ye kadar bir makam aracı kiralandı. Aracın devlete faturası 379 bin 500 lira oldu.

Sözcü gazetesinin haberine göre araçta en az 8 hava yastığı, uzaktan kumandalı merkezi kilit, makaralı tip emniyet kemeri, asgari 2017 model, binek E segmendi, motor hacmi en az 1950 CC, binek, sedan tipi, 5 kapı, 4+1 kişi kapasiteli, en fazla 100 bin km.de olması, en az 230 hp, ön ve arka koltukların ısıtmalı olması gibi özellikler istendi.

“Eski aracım bizi yolda bırakıyordu. Yine de en ucuzunu kiraladık” diyen Rektör Aydın SÖZCÜ’ye şunları anlattı:

“Rektör olduğum 2018’de Milli Emlak araç tahsis etmişti. Durmadan bozuluyordu. Bizi yolda bırakıyordu. Maliye Bakanlığı’ndan yeni araç talep ettik. Bize kiralama izni gönderdi. En ucuzu yine bu. Bizimkinin aylığı 11 bin lira. Keşke satın alma izni verselerdi de kendimizin olurdu. Mümkün olduğunca en ekonomik olanını seçmeye gayret ettik. Biz bu yeni aracı kullandığımızda bir kaza geçirdik. Bu aracın kaza anında kendi kendine durma özelliği var. Eski araç olsaydı ne olurdu, bilemem.”

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu