Nesim Malki Cinayeti

Nesim Malki davası sanığı Burhanettin Türkeş yakalandı

Bursa'daki Nesim Malki cinayeti davası kapsamında hakkında verilen müebbet hapis cezası kesinleşen Burhanettin Türkeş ve Mücahit Çakal tutuklanarak cezaevine gönderildi. Türkeş 11 ay 6 gün, Çakal ise 3 yıl hapis yatacak.

Sevgililer Günü Turları

22Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından cinayetin tetikçisi olduğu iddiasıyla hakkında “cinayet” suçundan müebbet, “yağma” suçundan ise 11 yıl 4 ay 3 gün hapis cezası verilen Burhanettin Türkeş ile “tasarlayarak adam öldürmek” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılan Mücahit Çakal’ın cezasının Yargıtay 1. Ceza Dairesi tarafından onanmasıyla kesinleşti.

Bunun üzerine polis Türkeş ve Çakal’ı gözaltına aldı. Haklarındaki kesinleşmiş hapis cezalarından dolayı yakalama kararı bulunan sanıkların cezaevinde yattıkları süre cezalarından düşülerek hesaplama yapıldı. Türkeş’in 11 ay 6 gün, Çakal’ın ise 3 yıl hapiste yatacağı öğrenildi.

Bu arada Zeytin kralı Erol Evcil’in aldığı cezanın yattığı süreyi karşıladığı, geçtiğimiz günlerde tutuklanan Oğuz Işıklı’nın ise 3 yıl 3 ay 15 gün hapis yatacağı öğrenildi.
Geçen yıl karar veren Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuksuz sanık Erol Evcil’i “cinayetin azmettiricisi” olduğu iddiasıyla müebbet hapse, “yağma” suçundan da 10 yıl hapse çarptırmıştı.

Tetikçi olduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan Burhanettin Türkeş’e ise “cinayet” suçundan müebbet, “yağma” suçundan ise 11 yıl 4 ay 3 gün hapis cezası verilmişti.

Davanın tutuklu sanıkları Oğuz Işıklı ve Mücahit Çakal, “tasarlayarak adam öldürmek” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılırken “tetikçi” olduğu öne sürülen Şükrü Elverdi müebbet, “cinayete yardım ve yataklık” yaptığı iddia edilen Emin Menge ise 12,5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Kaynak: Mesut DEMİR/BURSADA BUGUN

14 Şubat Sevgililer Günü Turları

NationalTurk - Londra

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu