Spor

Vettel’in Ferrari Macerası Bitiyor

Parıltılı kariyerinde 4 F1 şampiyonluğu bulunan Alman pilot Sebastian Vettel, Ferrari takımından 2020 sezonu sonunda ayrılıyor.

Yurt Dışı Konserler

Ferrari hayranlarının bir süredir beklediği haber sonunda resmileşti.

Açıklamayı Ferrari yaptı. Açıklamada 32 yaşındaki Vettel ile yapılan görüşmelerin olumsuz sonuçlandığı duyuruldu. Vettel 2015’ten beri dahil olduğu Ferrari takımıyla 14 birincilik elde etti.

Vettel’in takım arkadaşı Charles Leclerc, Twitter’dan yaptığı paylaşımda dışarıdan öyle algılanmasa da aralarında büyük saygı olduğunu ve kendisinden çok şey öğrendiği Vettel ile aynı takımda yarışmaktan onur duyduğunu söyledi.

Kariyerinin zirvesini Red Bull takımıyla yaşayan Vettel bu takımla üst üste 4 yıl şampiyon oldu. Ferrari adına mücadele ettiği 2017 ve 2018’de yaklaştığı şampiyonluğu, sezonun ikinci bölümündeki hatalar sonrası Mercedes’ten Lewis Hamilton’a kaptırmıştı.

Vettel son yıllarda genellikle yaptığı hatalarla gündeme geliyor. Geçtiğimiz sezondaki kötü performansıyla tecrübesiz takım arkadaşı Leclerc’in bile gölgesinde kalmıştı.

Vettil’in kariyerinde 53 birincilik 57 pole pozisyonu bulunuyor.

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu