SeyahatKübaSağlık

Küba Normale Dönüyor, Varadero Turizme Açılıyor

Koronavirüs salgınını az kayıpla kontrol altında tutmayı başaran Küba normalleşme hareketlerini hızlandırıyor. Popüler tatil beldesi Varadero uluslararası uçuşlara açılıyor.

Yurt Dışı Konserler

Küba, başkent Havana haricinde perakende işletmeleri, devlet dairelerini yeniden açarak ve havalimanı operasyonlarını yeniden başlatarak ekonomiyi canlandırmak istiyor.

Ada ülkesinin popüler sahil beldesi Varadero Perşembe günü uluslararası ziyaretçileri karşılamaya başlayacak.

Küba’ya gelen tüm turistlerin zorunlu testlerden geçmeleri gerekiyor ve ziyaretleri sırasında hijyen kurallarına uymaları talep edilecek.

Küba’da herkesin yüz maskesi takması ve insanlarla aralarında sosyal mesafe bırakması zorunlu.

Göz Atın: Yıl Boyunca Her Gün En Avantajlı Fiyatlarla Küba Turları

Koronavirüs salgını 3 milyar dolarlık turizm endüstrisi olan ve ilk koronavirüs vakalarının bildirildiği Mart ayından bu yana turizmi durduran Küba’ya büyük bir ekonomik zarar verdi.

Associated Press’in haberine göre salgın Küba’da kontrol altına alındı. Devlet Başkanı Miguel Díaz-Canel, ülkenin önemli bir kesiminde birkaç aydır yeni vaka kaydedilmediğini duyurdu.

Johns Hopkins Üniversitesi verilerine göre Küba salgın sürecinde 6 bin COVID-19 vakası ve 123 ölüm bildirdi.

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu