Yaşam

Bayram Namazından Sonra Virüse Yakalanmıştı! Belediye Başkanı Hayatını Kaybetti

Çumra belediye başkanı Halit Oflaz koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Oflaz'ın bayram namazında virüsü kaptığı sanılıyor.

Yurt Dışı Konserler

3 Ağustos’ta koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklayan Konya’nın Çumra ilçesi belediye başkanı Halit Oflaz hayatını kaybetti. Oflaz, toplu bayram namazına katılmasının ardından virüse yakalanmıştı.

46 yaşındaki Halit Oflaz 3 Ağustos’ta sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, boğaz ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede kendisine koronavirüsü teşhisi konulduğunu, sağlık durumunun iyi olduğunu ve tedavisinin devam ettiğini açıklamıştı.

Durumu ağırlaştıktan sonra Konya merkezindeki Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan ve burada entübe şekilde tedavisi devam eden Oflaz gece saatlerinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Oflaz, toplu kılınan bayram namazında yurttaşlarla bir araya geldikten 3 gün sonra, 3 Ağustos’ta koronavirüs test sonucunun pozitif çıktığını açıklamıştı.

Evli ve 4 çocuk babası Oflaz, 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Çumra ilçesinde AKP’den belediye başkanı seçilmişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz için Twitter hesabından yayınladığı taziye mesajında “Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, COVID-19 tedavisi gördüğü Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybetti. Genç fakat hastalığı ağır yaşayanlardandı. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Kurallara uyarak acı haberleri azaltalım” ifadelerini kullandı.

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu