Yaşam

Vali: “Hastanelerimizin Kapasitesi Dolma Aşamasında”

Kastamonu Valisi Avni Çakır, koronavirüs nedeniyle hastanelerde büyük yoğunluk yaşandığını belirterek "Bugün itibarıyla kapasitemizi doldurma aşamasına geldik" dedi.

Sevgililer Günü Turları

Toplum Sağlığı Merkezi filyasyon ekibini ziyareti sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Çakır, Kastamonu’nun da koronavirüs ile mücadele kapsamında çok zorlu bir aşamaya geldiğini belirterek “Hastanede tedavisi gereken hiçbir vatandaşımızı dışarıda bırakmıyoruz ama bugün itibarıyla kapasitemizi doldurma aşamasına geldik. Eğer artış bu şekilde devam ederse ileriki günlerde kriz hali söz konusu olabilir” diye konuştu.

Çakır, Kovid-19’la mücadelede vatandaşlardan temaslı oldukları kişileri eksik bildirmemelerini istedi. Alınan kararlara uyulmasını isteyen Çakır, “Nüfusumuz yaşlı. Türkiye’nin en yaşlı ikinci iliyiz. Geçlerin çoğu belki bunu ufak semptomlarla geçirmiş, önemsemiyor ama yaşlılara ulaştığında… Hastanelerimizi gördünüz, oradaki vakaların ağırlığını izlediniz. Bulaş büyüklerimize gittiği anda yansıması çok ağır oluyor. Her alanda kendi OHAL’imizi ilan edelim. Salgın tekrar normal seyrine ininceye kadar zorunlu olmadıkça lütfen sokağa çıkmayalım. Kendi kendimizi izole edelim” ifadelerini kullandı.

14 Şubat Sevgililer Günü Turları

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu