Sağlık

Oxford Aşısından Yaşlılara Müjde

İngiliz Oxford Üniversitesi ile AstraZeneca şirketinin geliştirdiği koronavirüs aşısının yaşlılarda güçlü bağışıklık tepkisi oluşturduğu duyuruldu.

Yurt Dışı Konserler

Lancet dergisinde aşı adayına ilişkin yayınlanan makalede yaklaşık 560 sağlıklı yetişkin gönüllüye, iki doz aşı veya bir plasebo verilen ikinci faz denemelerinin sonuçları paylaşıldı.

Aşının birinci ve ikinci aşama denemelerinde, Kovid-19 nedeniyle ölüm veya ciddi hastalık riski bulunan gruplar üzerinde güçlü bağışıklık geliştirdiği belirtildi.

İkinci aşama denemelerinde, 18-55, 56-69, 70 yaş ve üstü olmak üzere 3 ayrı yaş grubundaki gönüllülerin tamamında aşının benzer antikor ve T hücresi tepkileri gösterdiği, gönüllülerin herhangi bir yan etki bildirmediği belirtildi..

AstraZeneca firmasının yürüttüğü aşı çalışmalarında eylül ayında bir denekte nörolojik sorun tespit edilince çalışmalara ara verilmiş, ancak sorunun aşı adayından kaynaklanmadığına karar verilmişti.

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu