İş Dünyası

Google CEO’su Sundar Pichai Çalışanlarına Aşı Zorunluluğu Getirdi

Tüm çalışanların ofise dönüşünü ekim ayına erteleyen Google CEO'su Sundar Pichai çalışanlara aşı olma zorunluluğu getirdi.

Kadınlar Günü Turları

Yeni kararı Google CEO’su Sundar Pichai bir e-posta ile çalışanlarına duyurdu. Kararla birlikte ofise dönüş ekim ayı ortasına ertelenirken firma tüm çalışanların belirlenen tarihe kadar kovid 19 aşısı olma şartı getirdi.

Dünya çapında 130 binden fazla çalışana gönderilen e-postada Pichai, önceki hedef tarihi olan 1 Eylül’ü 18 Ekim olarak güncellendiğini duyurdu.

Verileri dikkatle izlemeye devam edeceklerini bildiren Pichai, “Tam ofise dönüş planlarımıza geçmeden en az 30 gün önce sizi bilgilendireceğiz. Ofislerin tamamen açılmasının ardından çalışan tüm Google Mühendisleri için aşılanma gerekiyor” dedi.

Şirket, tıbbi veya farklı nedenlerle aşılanamayan çalışanları için ise istisnai bir süreç uygulanacağını da bildirdi.

Çalışanlara gönderdiği e-postada Pichai, “Aşı olmak, kendimizi ve toplumlarımızı önümüzdeki aylarda sağlıklı tutmanın en önemli yollarından biri” ifadelerini kullandı.

8 Mart Kadınlar Günü Turları

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu