Futbol

Younes Belhanda’nın sözleşmesi feshedildi

Galatasaray, Younes Belhanda'nın sözleşmesini feshetti.

Yurt Dışı Konserler

Galatasaray, Younes Belhanda’nın sözleşmesini feshetti. Bu haberin ardından futbolseverler Belhanda’nın sözleşmesinin feshedilme sebebini araştırmaya başladı.

Belhanda’nın sözleşmesi niye feshedildi?

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Belhanda’nın 7 Mart’taki Galatasaray-Demir Grup Sivasspor müsabakasından sonra beIN Sports’a verdiği röportajda, kulübün imajına ve kulüp yönetim kurulu üyelerinin saygınlıklarına zarar verdiği, hakarete varan beyanlarda bulunduğu, daha öncesinde de sözleşme ve kulüp iç disiplin yönetmeliklerine ısrarlı şekilde aykırılık teşkil eden eylemlerde bulunmasının taraflar arasındaki ilişkiyi çekilmez hale getirdiği bildirildi.

Buna göre Belhanda’nın profesyonel futbolcu sözleşmesinin FIFA Oyuncuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’nın 14. maddesi uyarınca 10 Mart’tan itibaren derhal, tek taraflı ve haklı sebeple feshedildiği belirtildi.

Younes Belhanda ne söyledi?

Sivasspor maçının ardından Belhanda, yayıncı kuruluşa verdiği röportajda “Yöneticiler Instagram ve Twitter’da dolanmak yerine zeminle ilgilenmeliler” ifadesini kullanmış ancak bu açıklamalar tercüman tarafından çevrilmemişti.

Genel Sekreter Urgancılar: Sergen Yalçın’ın kontrat konusuna daha sonra bakılacaktır

Yunanistan Golden

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu