Sağlık

Polenler koronavirüsün yayılmasını hızlandırır mı?

Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte pek çok kişi polenlerin koronavirüsü daha hızlı bulaştırıp bulaştırmayacağını araştırıyor.

Yurt Dışı Konserler

Çin’de başlayıp dünyaya yayılan koronavirüs salgınında bir yılı geride kaldı. Bilim insanları salgının ilk günlerine oranla artık hastalıkla ilgili pek çok yeni bilgiye sahip. Baharla birlikte ortaya çıkacak olan polenlerin salgını olumsuz etkileyip etkilemeyeceği ise merak ediliyor. Konu hakkında önemli bir çalışma yayımlandı.

Polenler koronavirüsün yayılmasını hızlandırır mı?

Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America (PNAS) dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, yüksek polen konsantrasyonu bulunan bölgelerde virüsün yüzde 10 ile 30 arasında daha fazla tespit ediliyor.

Hal böyle olunca polen yoğunluğu olan bölgelerde vaka sayıların arttığı tespit edildi. Uzmanlar bu sebeple maske konusunda titiz davranılması gerektiğini ifade ediyor.

Yunanistan Golden

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu