Türkiye

İzmir Tepecik: Uyuşturucu Bağımlısı Oranı Yüzde 90!

CHP Milletvekili Özcan Purçu, Roman vatandaşların yaşadığı Tepecik Mahallesi'nde her 100 kişiden 90'ının uyuşturucu kullandığını ileri sürdü. İzmir Tepecik uyuşturucu iddiası!

Sevgililer Günü Turları

İzmir’in Konak ilçesinde bulunan Tepecik mahallesinde Roman vatandaşlarla bir araya gelen CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, çarpıcı açıklamalar yaptı. İzmir Tepecik uyuşturucu kullanımı ile şok etti.

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, uyuşturucu bağımlısı bir gencin annesinin feryadını gözler önüne serdi. Gözü yaşlı anne, “Uyuşturucu almak için her şeyimi çaldılar, ağlamaktan bıktık, çocuklarımızın kurtulmasını istiyoruz” dedi. Çocukların uyuşturucu kullanımı nedeniyle “Zombi” gibi gezdiklerini söyleyen Özcan Purçu ise şunları söyledi:

“Bu mahallede yaşayan her 100 gençten 90’ı uyuşturucu bağımlısı. Uyuşturucunun en büyük sebeplerinden biri yasal yetersizlikler. İçen insanlara ceza verilmemesi en büyük sebeplerden biridir. Satıcıların çoğu da bu yüzden serbest kalıyor. Polisin önünde, restoranlarda, sokaklarda içen var.”

Tepecik Mahallesindeki muhtarlıkta icra tebligatlarının arttığına da değinen Purçu kabaran icra tebliğleri nedeniyle muhtarların evlere ulaştırmakta bile zorlandığını belirterek “Faturasını, kirasını ödeyemediği için icra gelen vatandaş bunaldı, ümidini yitirenler uyuşturucuya yöneldi. Bununla sahte mutluluk arama çabası içindeler. Sahipsiz olan mahalleler ve uyuşturucu belası için acilen tedbirler alınmalı” diye konuştu.

İran’dan Bulgaristan’a sevk edilen 400 kg uyuşturucu ele geçirildi: 2 Türk vatandaşı gözaltında

14 Şubat Sevgililer Günü Turları

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu