Sağlık

60 yaş üstü ne zaman aşı olacak? Aşı takvimi sorgula

14 Ocak 2021’den itibaren Türkiye’de CoronaVac aşısı uygulanıyor. Aşı olmak isteyenler sıranın kendilerine ne zaman geleceğini araştırıyor. Türkiye’de kime hangi yaşa aşı yapılıyor?

Yurt Dışı Konserler

13 Ocak 2021’de CoronaVac aşısına acil kullanım onayı verildi. 14 Ocak 2021’den itibaren 81 ilde sağlık çalışanları aşılanmaya başladı. Sağlık çalışanlarının ardından bakım evlerinde kalanlar ve çalışanlara aşı yapıldı. Aşı uygulaması Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun belirlediği takvime göre uygulanmaya devam ediyor.

60 yaş üstü ne zaman aşı olacak? Aşı takvimi sorgula

Koronavirüs aşı randevusu MHRS web sitesi ya da uygulamasından alınabiliyor. Aşı olmak isteyenler ayrıca ALO 182’den de randevu oluşturabiliyor. Aşı randevusu alırken hastane ya da aile hekimliğini tercih edebilirsiniz.

Son olarak sistemden 65 yaş üstü vatandaşlar ile 65 yaş üstünün 60 yaş üstü eşleri randevu alabiliyor. Ayrıca yüz yüze eğitim sürecinin başlamasıyla öğretmenler de aşı randevusu alabiliyor. Önümüzdeki günlerde 65 yaş altı için de aşı randevularının açılması bekleniyor.

Aşı sırasını merak edenler E Nabız üzerinden ne zaman aşı olabileceklerini öğrenebilir. SMS ile aşı sıralamanızı da öğrenebilirsiniz. Bunun için 2023’e TC kimlik numarası ve TC kimlik seri numarasının son 4 hanesi yazarak mesaj atabilirsiniz. Gelen SMS aşı takvimi hakkında sizi bilgilendirecek.

 

Yunanistan Golden

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu