Nesim Malki Cinayeti

Nesim Malki Cinayeti: Suçlanan albay Hüseyin Yılmaz serbest bırakıldı.

DGM Savcısı Engin Baltacı'nın sorgulaması sonuncunda Bursa İl jandarma Alay Komutanı emekli albay Hüseyin Yılmaz serbest bırakıldı.

Nesim Malki’nin cinayet soruşturmasını sürdüren DGM Savcısı Engin Baltacı’nın talimatıyla geçen gün gözaltına alınan eski Bursa İl Jandarma Alay Komutanı emekli albay Hüseyin Yılmaz dün ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Hüseyin Yılmaz Askeri savcı Engin Baltacı tarafından sorgulandı.

Malki cinayeti sırasında Bursa’da il jandarma alay komutanı olarak görev yapan ve Malki’nin öldürülmesiyle ilgili ilk soruşturmayı yürüten Yılmaz, önceki gece Bursa’da gözaltına alınmıştı.

Yılmaz, Malki cinayetinin azmettircisi olarak aranan Erol Evcil’den 300 milyon lira aylık almakla suçlanıyordu. Evcil’in muhasebecisi Bayram Bozdemir’in ifadesinde adı geçen ve İstanbul DGM Savcılığı’nın talimatı üzerine gözaltına alınan emekli albay Hüseyin Yılmaz, ifadesinde şunları söylemişti:

“Parayı Erol Evcil’in muhasebecisinden borç aldım”

“Bozdemir, bana 1998 içerisinde temmuz, ağustos ve eylül aylarında 300’er milyon lira para gönderdiğini DGM’de açıklamış. Emekli olduktan sonra Evcil’in şirketinde resmi olarak bir görevde bulunmadım. İş teklifi yapılmıştı, ama bu paraları Erol Evcil’in muhasebecisi Bozdemir’den borç olarak aldım. Erol Evcil’in de Malki cinayetinde parmağı olduğunu sanmıyorum.”

Emekli albay Hüseyin Yılmaz, İstanbul’a getirildikten sonra dün saat 11.30 sıralarında DGM’ye çıkartıldı ve DGM Askeri Savcısı Engin Baltacı tarafından yaklaşık iki saat sorgulandı. Hakkındaki iddiaları reddeden Yılmaz sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Başa dön tuşu