FutbolTürkiye

Aydoğan Semizer ” Beşiktaş Kulübü Yıldırım Demirören’e borçlarını Ödememek İçin Bahane Üretiyor.”

Avukat Aydoğan Semizer'in verdiği dilekçede, Beşiktaş Mali Kurulu'nda alacağını ödememek amacıyla Demirören'in ibra edilmediğine vurgu yapıldı.

Yıldırım Demirören’in Avukatı Aydoğan Semizer Beşiktaş’ın eski başkanı Yıldırım Demirören’in yanı sıra dönemin yöneticileri Ertuğrul Soğancıoğlu ve Mehmet Soysal adına İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açtı.

Aydoğan Semizer, üç müvekkilinin Beşiktaş A.Ş.’ye hiçbir zaman zarar vermediğinin tespiti ile hükmen ibra edilmeleri talebinde bulunmuştu.

Aydoğan Semizer: Yıldırım Demirören’in Bilançolara yansımayan bir işlem mi var?

Avukat Aydoğan Semizer’in mahkemeye sunduğu dava dilekçesinde ise “Üzülerek söylüyoruz ki ibra edilmeme kararı, şirketten yüz milyon lira civarında alacaklı olan müvekkilim Demirören’in bu alacağını ödememe yolunda bahane üretme, onun adı üzerine gölge düşürerek alacağı hakkında şaibe yaratma çabasıdır” denildi.

Dilekçede ayrıca şu ifadeler yer aldı: “Müvekkilime ‘Ya paradan vazgeç ya da senin hakkında davalar açar, şaibe yaratırız. Sen de bu şaibeden kurtulamazsın’ denilmektedir. Müvekkillerim hırsızlık mı yapmışlardır? Bilançolara yansımayan bir işlem mi vardır? Yasaya aykırı, gizlenmiş, saklanmış bir eylemleri mi vardır?

Müvekkillerimizin ibra edilmeme sebebi Fulya davası olamaz

Davalı şirketin bu soruları mutlaka cevaplaması gerekmektedir. Müvekkillerimin ibra edilmeleri gerektiğinin, yani şirkete karşı ve Fulya Projesi kapsamında görülen Fulya Davası ile ilgili sorumluluk hallerinin bulunmadığının hakim kararıyla belirlenmesini talep ediyoruz.” diyerek itirazda bulunuldu. Beşiktaş Jimnastik Kulübü başkanı Fikret Orman, ikinci başkan Ahmet Nur Çebi ve yöneticilerin bu konu hakkında ne yorum yapacakları merakla bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu