Yaşam

Boş Restoranda Kartonlu Çözüm! Tuz İstemeyin Yeter

Avustralya'da cafe ve restoranlar müşteri kısıtlamasıyla yeniden açılırken bir restoran boş mekanda yemek yemek istemeyenlere ilginç bir çözüm buldu.

Kadınlar Günü Turları

Avustralya’nın Sydney kentinde kafe ve restoranlar Cuma günü yeniden açılıyor. Ancak sosyal mesafenin korunması amacıyla aynı anda sadece 10 müşteri şartı getirildi.

Yarısı boş bir restoranda oturmaktan hoşlanmıyor musunuz?

Sydney’de Five Dock Dining adlı bir mekan boş restoranda oturmak istemeyenlere ilginç bir çözüm buldu. Boş koltuklara insan figürlü kartonlar yerleştiren restoran ambiyansı tamamlamak için de sohbet gürültüsü yayınlamaya başladı.

Cuma gününden itibaren, Yeni Güney Galler’deki restoranlar ve kafeler, dört metrekarelik kuralı sürdürmeleri şartıyla, aynı anda 10 müşterinin oturacak şekilde yeniden açılabilir.

Normalden çok daha az insanın olduğu bir yerde oturmak garip gelebileceğinden, bir Sydney restoranı müşterilerin kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlayacak bir yol buldu.

Five Dock’ın sahibi Frank Angeletta, mekandaki boş alanı doldurmak için karton müşterilerinin olmasını ve ambiyans için arka plan gürültüsünü banttan yayınlamayı planlıyor.

Cuma günü için rezervasyonların iyi olduğunu belirten Angeletta “Şimdiden 18 kişi rezervasyon yaptırdı. Yani iki seans halinde alabileceğiz” diyor.

8 Mart Kadınlar Günü Turları

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu