SporFutbol

4’ü Futbolcu 11 Pozitif Vaka!

Erzurumspor'da koronavirüs şoku yaşanıyor. Kulüpte 4'ü futbolcu 11 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Erzurumspor tesisleri karantinaya alındı.

Sevgililer Günü Turları

Erzurumspor’dan yapılan yazılı açıklamada bugün yapılan ikinci testlerde 11 kişide koronavirüs tespit edildiği bildirildi. 4 futbolcu, 1 teknik heyet, 1 A takım personeli ve 5 kulüp çalışanının testlerinin pozitif çıktığı belirtilen açıklamada “Durumu şüpheli olan 12 kişinin testlerinin tekrarlanması için hastaneye sevkleri sağlanmıştır. Detaylar ilerleyen süreçte paylaşılacaktır” denildi.

Gelişme üzerine Erzurumspor tesisleri, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri tarafından giriş çıkışlara kapatıldı. Tesisler 14 gün boyunca kullanılmayacak.

İlk testlerin tamamı negatif çıkınca sevindiklerini söyleyen Erzurumspor Başkanı Hüseyin Ünes, toplam 83 kişiye yapılan testlerde 11 pozitif, 60 negatif, 12 de sarı diye tabir edilen sonuç çıktığını söyledi.

Ünes, 20 gün önce çocuğu olan bir futbolcularının testinin pozitif çıktığını, 4 gün sonra baba olacak bir başka futbolcuda da virüs tespit edildiğini ifade ederek “Çok üzgünüz. Futbolcularımız arasında durumu çok ağır olan yok. Bizi en çok kaygılandıran, futbolcularımızdan antrenmandan sonra ailesinin yanına gidenler var. Kulüp personelinden torunlarının yanına gidenler var. Onlar da şimdi karantina altındalar” diye konuştu.

Başkan Hüseyin Ünes ile Teknik Direktör Mehmet Özdilek’in testlerinin negatif çıktığı bildirildi.

Birçok Süper Lig ekibi ise Erzurumspor için geçmiş olsun mesajı yayınladı.

14 Şubat Sevgililer Günü Turları

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu