Dünya

Almanya’da Aşı Skandalı: Tuzlu Su Vermiş!

Almanya'da aşı karşıtı bir hemşirenin binlerce kişiye koronavirüs aşısı yerine tuzlu su çözeltisi enjekte ettiği ortaya çıktı. Skandalın 8 bin 600 kişiyi kapsayabileceği bildirildi.

Yurt Dışı Konserler

Alman basınında yer alan haberlere göre Friesland bölgesinde yürütülen soruşturmada aşı karşıtı olduğu belirlenen bir hemşirenin insanlara Kovid-19 aşısı yerine tuzlu su çözeltisi enjekte etmiş olabileceği sonucuna ulaşıldı.

Skandaldan 8 bin 600 kişinin etkilenmiş olabileceği sanılırken tuzlu su çözeltisinin sağlığa zararı bulunmadığı bildirildi.

Kuzey Denizi yakınındaki kırsal ilçenin bir aşı merkezinde Kızılhaç hemşiresinin aşı yerine tuzlu su çözeltisi enjekte ettiği mart-nisan dönemi, yaşlılara ve en riskli gruptakilere aşı yapıldığı dönemdi.

Friesland’da yaşayan 8 bin 600 kişiye Kovid-19’a yakalanma risklerinin yüksek olduğu uyarısı ve yeniden aşı olmaları çağrısı yapıldı.

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu