Kadın

Dondurmasız Milkshake Nasıl Yapılır?

Dondurmasız milkshake sanılanın aksine lezzetli bir tattır... Dondurmanız biterse, yine de tatlı bir milkshake üretmenin çeşitli harika yolları var!

Dondurma olmadan milkshake yapmanın 3 farklı versiyonunu sizlere tarif edeceğiz. Toplan 5-10 dakikalık kısa bir sürede harika bir milkshake hazır hale gelebilir.

Blender Milkshake Malzemeleri

12 buz küpü
2 su bardağı (475 ml) süt
1 çay kaşığı (5 g) vanilya özü
100 g şeker
Çikolata şurubu veya diğer tatlar (isteğe bağlı)

Torbada Milkshake Malzemeleri

2 bardak (475 ml) süt
1 çay kaşığı (5 g) şeker
12 buz küpü
Vanilya özü
1/4 çay kaşığı tuz
Çikolata şurubu veya diğer tatlar (isteğe bağlı)

Kırık Buzlu Milkshake Malzemeleri

1 bardak süt
Şurup veya tercih edilen meyve
Kırık buz

Blender Milkshake Tarifi

2 bardak (475 ml) süt, 1 çay kaşığı (5 g) vanilya özü ve çikolata şurubunu blendera koyun ve 15-20 saniye karıştırın. Kullandığınız süt ne kadar yoğunsa milkshake o kadar yoğun olur. Daha sonra şekeri ekleyin ve 5-10 saniye daha karıştırın. Buzu ekleyin ve karıştırın. Çok fazla karıştırmamaya dikkat edin.

En iyisi soğuk olduğunda hemen tüketmektir, çünkü buz hala doku verir. Afiyet olsun.

Torbada Milkshake Tarifi

Küçük bir plastik torba alın ve sütle doldurun. Her şeyden önce yeniden kapatılabilir olması gerekir. Sütün içine bir çay kaşığı şeker koyun. Birleştirmek için hafifçe karıştırın. Torbaya birkaç damla vanilya özü ekleyin. vanilyayı iyice karıştırın. Büyük torbayı yarıya kadar buzla doldurun. Daha küçük bir torba sığabilmelidir.
Karışımı olan torbayı daha büyük torbaya koyun. Buz, kimyasal reaksiyonları devam ettirmek içindir, onu tüketmeyeceksiniz. Süt karışımından ayrı kalacaktır.

Büyük torbaya 1/4 çay kaşığı tuz ekleyin. Bu, ekzotermik reaksiyonlarla ilgilidir ve zorunlu bir adımdır.

Yaklaşık 5-7 dakika kadar sallayın. Karışımın kalınlaşması için kuvvetli çalkalama gerektirir. 7 dakika geçtiyse ve yeterince kalın değilse, birkaç kez daha sallayın.

Küçük çantayı açın ve bir bardağa dökün. Tadını çıkarın!

Kırık Buzlu Milkshake Yapımı

Malzemeleri karıştırıcıya ekleyin. Meyve kullanıyorsanız, yeterince küçük parçalara doğrayın. Tüm malzemeler iyice karışana kadar karıştırın. Kırılmış buz ekleyin. İyice karıştırın. Bardağa dökün. Ezilmiş buz, milkshake’i hem soğuk hem de dokusal olarak kalın hale getirecektir.

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı
Başa dön tuşu