Yaşam

Instagram’a Plajdan Fotoğraf Yükledi, Tutuklandı

Hawaii'de karantina kurallarına uymayan turist plajda çekilmiş fotoğrafını Instagram'a yükledi, yakayı ele verdi. Turiste 4 bin dolar kefalet belirlendi.

23 yaşındaki New Yorklu bir turist Hawaii’de eyaletin zorunlu karantina kuralını ihlal ettiği için tutuklandı. Hawaii valiliği, adamın oteline geldiği pazartesi gününden beri otelinden dışarı çıktığını hatta toplu taşıma araçlarıyla birçok yere gittiğini açıkladı.

Hawaii, adaları ziyaret edenlerin, otel odalarından veya ikametgahlarından ayrılmadan 14 gün boyunca karantinada kalmalarını şart koşuyor.

Hawaii Valiliğinden yapılan açıklamada New Yorklu turistin 14 günlük zorunlu karantina kuralını ihlali nedeniyle tutuklandığını duyurdu. Güneşlenirken, sörf tahtası ile, Waikiki’nin etrafında dolaşırken birçok fotoğrafı Instagram’a yükleyen Tarique Peters adlı kişinin sayısız kere otelini terk ettiği çalışanlar tarafından da teyit edildi.

Peters için 4 bin dolar kefalet ücreti belirlendi.

Hawaii Başsavcısı Clare Connors, “Çeşitli sosyal medya sitelerinde acil durum kurallarımızın açık bir şekilde ihlal edildiğini tespit eden ve uygun makamlara bildiren yerel halkın yardımını takdir ediyoruz” dedi.

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu