SeyahatUzak Doğu

Şifa Kaynağı Doğanın Torpil Geçtiği Yer: Koh Samui

Tayland'ın en bozulmamış tatil adalarının başında gelen Koh Samui'de özel bir orman evi Tamarind Springs Day Spa'da doğa ile hayata yeniden bağlanın.

Yurt Dışı Konserler

Doğa şüphesiz en iyi şifacıdır. Vahşi doğada birkaç dakika geçirdiğinizde kendinizi daha hafif hissedebilir ve biraz daha kolay nefes alabilirsiniz. Tayland’ın doğu kıyısındaki bozulmamış tatil adalarının başında gelen  hatta cenbet adası olarak bilinen Koh Samui’de özel bir orman evi.

Koh Samui Tamarind Springs Day Spa’da konukların kendilerini tamamen rahat hissetmelerini sağlamak için Tabiat Ana’nın iyileştirici gücünden tam anlamıyla yararlanıyor, doğanın şifacı yönünü sizlere sunuyor.

Lavanya Sunkara’nın Forbes için hazırladığı haber.

Tamarind Springs Day Spa

Koh Samui’de özel bir orman evi olan çevre dostu Tamarind Springs Day Spa’da, Bangkok’un kalabalık plajlarından uzakta keyifli bir kaçamağın tadını çıkarın ve doğa ile hayata yeniden bağlanın.

Sürdürülebilir malzemelerle bir yamaç kenarında inşa edilen Tamarind Springs Day Spa, yemyeşil bir orman ve dev kayalar ile çevrili bir vaha. Buhar mağaraları, tropik atmosferle iç içe villalar, masaj mekanları, yoga alanları ve daha da fazlası bu tesiste.

Tamarind Springs Day Spa
Tamarind Springs Day Spa

Koh Samui ve Tayland denince Olmazsa Olmaz: Thai Masajı

Spa, buhar mağaralarının ve serinletici havuzların bir buçuk saatlik kullanımıyla başlayıp dört buçuk saatlik bir şifa ritüeli olan bir çeşit bakım sunuyor. Taş basamakları tırmanarak ulaşılabilen bir tepedeki sazdan çatılı köşkte masaj yaptırabilir, ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize bağlı olarak, geleneksel Tayland masajını İsveç ve derin doku masajı gibi çeşitli modern yöntemlerle de birleştirebilirsiniz.

Göz Atın: Koh Samui Turları

İlk yolculuğa canlandırıcı demirhindi ve zencefilli içecekle başlayın, ardından temizleyen bir duş alın. Spa, mülkünüzde kullanılmak üzere çiçek Tay sosu ve eşyalarınız için dokuma çantalar sunmakta. Kayaların içine oyulmuş buhar mağarasına giden tahta yolu takip edin. Mağaralar ve havuzlar arasında kaymak, vücudun toksinlerden kurtulması ve ağrılı kasları yatıştırırken solunum yollarının temizlenmesine yardım etmek için.

Maldivler Temmuz Ayına Hazırlanıyor

Şelaleli havuzlar, konukların serinlemelerine olanak sağlıyor. Kuş sesleri eşliğinde mağaraları birbirine bağlayan dolambaçlı yollar ormanda ev Koh Samui’de tek başına olma hissi uyandırıyor.

Masajdan hemen önce, yerel kaynaklı malzemelerle pişirilmiş lezzetli atıştırmalıklar servis edilir, böylece masajın net bir zihinle tadını çıkarabilirsiniz. İyileştirici geleneksel Thai Yoga masajı, vücudun enerji hatları boyunca uygulanan sıkıca sarılmış ılık aromatik bitkilerin kullanımıyla yapılıyor. Esnekliği artırmak ve kas gerginliğini azaltmak için birebir.

Hindistancevizi adası olarak bilinen Surat Thani eyaletinde yer alan Koh Samui, yıl boyunca güneş ışığı alıyor. Koh Samui, çarpıcı Budist tapınakları, lüks sahil villaları, otantik Tayland yemekleri, yakındaki Ang Thong Deniz Ulusal Parkı’nda açık hava maceraları ve birçok alışveriş imkanı sunuyor.

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu