Amerika

Teksas’ta orman yangını kontrolden çıktı

ABD'nin Teksas eyaletinde çok sayıda orman yangını çıktı. Yangınlar tamamen kontrolden çıkmış durumda.

Yurt Dışı Konserler

Teksas Valisi Abbott 60 ilçeyi afet bölgesi ilan etti. Alevler aynı zamanda nükleer silahları parçalayan bir tesisi de tehdit ediyor.

Teksas’ta çok sayıda orman yangını devam ediyor. Yetkililer, bazı yangınların alışılmadık derecede yüksek sıcaklıklar ve kuvvetli rüzgarlar nedeniyle kontrolden çıktığını söyledi.

Cumhuriyetçi Vali Greg Abbott 60 ilçeyi afet bölgesi ilan etti.

Teksas yetkililerine göre şu anda en büyük yangın yaklaşık 1.040 kilometrekarelik alanı kül etti.

Alevler nedeniyle birçok otoyol ulaşıma kapanmak zorunda kaldı. Yetkililer yangının şu ana kadar “yüzde sıfır kontrol altına alındığını” söyledi.

Yangına neyin sebep olduğu henüz belli değil.

Abbott, “Teksaslılardan kıvılcım oluşturabilecek faaliyetleri sınırlamaları ve sevdiklerini korumak için önlem almaları isteniyor” dedi.

Yangından etkilenen bölgenin seyrek nüfuslu, dağlık bir alan olduğu bildirildi.

Teksas’ta yangın: Nükleer tesis alev tehlikesi altında

Yangınlar nedeniyle nükleer tesisin boşaltılması gerekti. Ulusal Nükleer Güvenlik İdaresi üretim ofisi sözcüsü Laef Pendergraft, “Gerekli olmayan personelimizi çok dikkatli bir şekilde bölgeden tahliye ettik” dedi.

Pendergraft, personelinin bu tür durumlar için eğitimli olduğunu vurguladı.

Amarillo şehrinin yaklaşık 50 kilometre doğusunda bulunan Pantex tesisi, 1975’ten bu yana ABD’nin nükleer silahlarının en önemli montaj ve söküm tesisi durumunda.

Mangalcılar Almanya’da da Orman Yangını Çıkardı!

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu