Dünya

Florida’da acil durum ilan edildi

ABD'nin Florida eyaletinde şiddetli yağışlar sebebiyle acil durum ilan edildi.

Yurt Dışı Konserler

ABD’nin Florida eyaletinde Vali Ron DeSantis, bazı bölgelerde etkili olan seller nedeniyle “acil durum” ilan etti.

DeSantis, yaptığı yazılı açıklamada, eyalette şiddetli yağışın devam etmesinin beklendiğine işaret ederek “Önümüzdeki birkaç gün boyunca Güney Florida için ek şiddetli yağmur ve fırtınalar öngörülüyor ve bu da zaten etkilenmiş ve etkilenmeye devam eden bölgelerde koşulları daha da kötüleştirecek.” uyarısında bulundu.

Florida Valisi Ron DeSantis: Mümkünse yollardan uzak durun

Florida'da acil durum ilan edildi

Selin etkisiyle bazı bölgelerde araçların durmak zorunda kaldığına dikkati çeken Vali DeSantis, “Yağış ve sel, bazı bölgelerde ana otoyollar, eyalet ve ilçe kara yolları, havalimanları, okullar da dahil olmak üzere kritik altyapıların kapasitesini etkilemiştir ve etkilemeye devam edebilir. Mümkünse yollardan uzak durun.” ifadelerini kullandı.

DeSantis, bu kapsamda eyalette “acil durum” ilan edildiğini ve sellerin olası etkisine karşı tedbiler alındığını kaydetti.

Güney Florida’yı dün vuran şiddetli yağışlar sellere yola açarken bazı bölgelerde hayatı durma noktasına getirmişti.

Meteoroloji yetkilileri, Florida’da yağışların birkaç gün daha devam edeceğini öngören hava tahmin raporlarını paylaşmıştı.

Güney Afrika’nın doğusundaki Fırtına 7 binden fazla haneyi etkilediği açıklandı.

Hipokrat öneriyor: İşte gastroenteritin 6 önemli belirtisi

Yunanistan Golden

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu