DünyaEkonomi

Karantina Protestosu Avrupa’ya Sıçradı! Şeflerin İlginç Eylemi

Özellikle ABD'de görülen karantina karşıtı protestolara Avrupa'da da Belçikalı şefler eklendi.

Sevgililer Günü Turları

Koronavirüs salgını sırasında yaklaşık iki ay boyunca kapatılan oteller, restoranlar ve kafelerin durumunu vurgulamak için Brüksel’in merkezinde yüzlerce şef ceketlerini yere atarak karantinayı protesto etti.

Siyah ve beyaz önlüklerini Grand Place meydanında seren şefler mezarlık vurgusu yaparak duruma tepki gösterdi.

Protestonun organizatörlerinden Coralie Michiels, eylemin amacının otel, restoran ve kafe sektörünün ölçeğini göstermek olduğunu belirterek “Belçika nüfusunun yüzde 10’unu ve ekonomiye 18 milyar euro katkıyı temsil ediyoruz” dedi.

Restauration Nouvelle’in sahibi Michiels ise “Gerçekten yok sayıldığımız yönünde izlenime sahibiz. Gelecek için plan yapabilmeliyiz. Bunun için de bize bir şeyler söylenmeli” ifadelerini kullandı.

Belçika, Pazartesi’den itibaren tüm dükkanların açılmasına izin vererek karantinayı kolaylaştırmaya başladı. Ancak, barlar ve restoranlar en azından haziran ayına kadar kapalı kalacak.

Restoranlar sadece paket servisi olarak hizmet verebiliyor. Michelin yıldızlı Comme Chez Soi gibi bazıları ise karantina sırasında evsizleri beslemeyi seçti. Diğerleri sağlık sektörü çalışanlarına yemek vermeye karar verdiler.

İsviçre bar ve restoranların Pazartesi günü yeniden açılmasına izin verirken, Alman eyaletleri önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak. Belçika’da ise durum belirsizliğini koruyor.

14 Şubat Sevgililer Günü Turları

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu