DünyaEn Son Haberler

Kenya’da şiddetli yağışlar hayatı kabusa çevirdi: 70 ölü

Kenya'da Kasım ayı ortasından bu yana şiddetli yağışlar etkili oluyor. Şiddetli yağışlar sonucunda meydana gelen sellerde ölenlerin sayısı 70'e ulaştı.

Kadınlar Günü Turları

Kenya’da kasım ayı ortasından bu yana etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı sellerde hayatını kaybedenlerin sayısının 70’e yükseldiği bildirildi.

Kenya devlet başkanından açıklama

Kenya Devlet Başkanı William Ruto, yaptığı açıklamada, aşırı yağışların neden olduğu sellerde 70 kişinin yaşamını yitirdiğini belirtti.

Afetin neden olduğu yıkım nedeniyle “acil durum” ilan ettiklerini belirten Ruto, şimdiye kadar on binlerce kişinin evini terk etmek zorunda kaldığını ve başta ülkenin kuzeyi olmak üzere birçok bölgede yolların hasar gördüğünü ifade etti.

Ruto, afetten etkilenenler için tüm birimlerle çalışmalara devam ettikleri bilgisini paylaşarak, bunun için 15 milyon dolarlık bütçe ayırdıklarını kaydetti.

Kenya’da aşırı yağışlar acil durum yarattı

Kenya, aşırı yağışlar nedeniyle vatandaşlarına uyarı yapmıştı.

Öte yandan komşu ülke Somali’de de 96 kişinin hayatına mal olan seller sonrası bazı bölgelerinde “acil durum” ilan edilmişti.

Turizm Tatil Seyahat öneriyor; Afrika’nın En Güzel Plajları: Top 10

Kenya’da şiddetli yağışlar hayatı kabusa çevirdi – Video

8 Mart Kadınlar Günü Turları

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu