Dünya

Pentagon’dan Minneapolis Talimatı

George Floyd'un polis şiddetiyle öldürülmesinin ardından ABD geneline yayılan şiddet olayları üzerine Pentagon askeri inzibatlara talimat verdi.

Pentagon, askeri inzibat birliklerine Minneapolis’e konuşlanmaya hazır olmaları yönünde talimat verdi.

George Floyd’un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından ülke geneline yayılan gösteriler ve şiddet olayları üzerine Savunma Bakanlığı (Pentagon), aktif görevdeki askeri inzibat birliklerine Minneapolis’e konuşlanmaya hazır olun dedi.

ABD basınında kaynağı belirtilmeden sunulan haberlere göre Kuzey Carolina’da Fort Bragg, New York’ta da Fort Drum’da görev yapan askeri inzibattan, çağrılmaları halinde 4 saat içinde Minneapolis’e konuşlanmaya hazır olmaları istendi.

Colorado’da Fort Carson, Kansas’ta Fort Riley’deki birliklere de talimat verildi.

Floyd’un öldürülmesinin ardından başlayan şiddet olayları dördüncü günde de devam etti. Minnesota eyaletinin Minneapolis kentinde yerel saatle 20.00’de başlayan sokağa çıkma yasağı etkili olmadı. Bazı bölgelerde eylemciler olay çıkarmayı sürdürdü. 5. bölgedeki bir polis merkezinin etrafı sarılmış, göstericiler binaya girmeye çalışmıştı.
Göstericiler Floyd’un ölümüne neden olan tüm polislerin yargılanmasını istiyor.

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu