Nesim Malki Cinayeti

Ve Erol Evcil tutuklandı

Nesim Malki cinayetinin azmettiricisi olduğu gerekçesiyle aranırken, bir yıldır yaşadığı Bursa'da yakalanan Erol Evcil 'teşekkül oluşturmak' suçundan DGM tarafından tutuklandı

Yurt Dışı Konserler

Nesim Malki cinayetini azmettirdiği iddiasıyla aranırken bir yıldır yaşadığı Bursa’daki villasında 7 gün önce yakalanan zeytin kralı Erol Evcil İstanbul DGM tarafından tutuklandı.

Uzun süre Bursa Emniyeti’nde sorgulandıktan sonra bir gece yarısı operasyonuyla beraberindeki 8 kişiyle birlikte İstanbul’a getirilen Erol Evcil, Adli Tabiplik’te sağlık kontrolünden geçirildikten sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Erol Evcil tutuklandı 5 kişi serbest bırakıldı

Erol Evcil ile birlikte Hüseyin Silahçı, Hakan Karakurt ve Hakan Bağdemir, “Cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak” suçundan tutuklanırken, 5 kişi savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Erol Evcil’in de aralarında bulunduğu 9 kişiyi sorgulayan DGM Cumhuriyet Savcısı Aykut Cengiz Engin, Yüksel Çağlar, Cihat Alkanlı, Ömer Karatepe, Esat Kaya ve Nalan Karakurt’u serbest bırakırken, diğer 4 kişiyi tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti.
Son noktayı nöbetçi mahkeme koydu

Nöbetçi 4 No’lu DGM’de tekrar sorgulanan Erol Evcil, Hüseyin Silahçı, Hakan Karakurt ve Hakan Bağdemir, “Cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak” suçundan tutuklandı. Erol Evcil’in Adalet Bakanlığı’nın talimatıyla Kartal Cezaevi’ne, Hüseyin Silahçı, Hakan Karakurt ve Hakan Bağdemir’in ise Bayrampaşa Cezaevi’ne konuldu.

Bu arada, savcılık tarafından serbest bırakılan Çağlar, hakkındaki iddialarla ilgili bir soru üzerine, “Emniyetin benim bilgime ihtiyacı vardı” dedi. Öte yandan, ilk olarak Erol Evcil’in ifadesini alan Savcı Aykut Cengiz Engin’in, diğer sanıkların sorgusundan sonra Evcil’in yeni bilgiler ışığında tekrar ifadesine başvurduğu öğrenildi.

Yunanistan Golden

NationalTurk - Londra

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu