Nesim Malki Cinayeti

Erol Evcil yakalandı. Malki’nin defteri Evcil’den çıktı

Nesim Malki'nin cinayet, sonrası kaybolan alacak - verecek defteri, Erol Evcil'in yakalandığı evde polis tarafından ele geçirildi.

Sevgililer Günü Turları

Erol Evcil yakalandı

Tefeci Nesim Malki cinayetinde azmettirici olarak tüm dünyada İnterpol tarafından aranan Erol Evcil, 28 Kasım 1999’da Bursa Mudanya yakınlarındaki bir villaya düzenlenen operasyon sonucu yakalandı.

Erol Evcil, ifadesinde, Nesim Malki olayını değerlendirirken, “Hata yaptım, virajı alamadım” dedi.

Nesim Malki’nin alacak – verecek defteri de Evcil’in kaldığı villada ele geçirildi.

Bursa Emniyet Müdürü Halil Aydın Genç’in başkanlığında yürütülen Evcil soruşturması dün öğle saatlerinde tamamlandı. Gözetim süresi sırasında Ankara, İstanbul ve Bursa’daki görevlilerden oluşturulan özel ekip tarafından sürekli sorgulanan Erol Evcil, ifadesini önce kendi el yazısıyla hazırladı.

Zaman zaman tanıklarla yüzleştirilen Erol Evcil’in, Malki’nin İstanbul’dan gelen eşi Meri Malki ile görüştürülmediği, Meri Malki’nin sadece olayla ilgili bilgisine başvurulduğu öğrenildi.

Evcil bir haftalık sorgu süresinin tamamlanmasının ardından dün öğle saatlerinde bilgisayarla hazırlanan ikinci ifadesini imzaladı. Emniyet birimleri tarafından İstanbul DGM Başsavcılığı’na gönderilecek dosya da hazırlandı. Dosyada, bazı delil ve belgelerin yanısıra, Evcil’in 50 sayfayı bulan ifadesi yer aldı.

Evcil, kendisini sorgulayan ekibin, Nesim Malki cinayetiyle bağlantısını açıklamasını istediğinde ilk önce, “Beni bu duruma hırsım getirdi. Hata yaptım, virajı alamadım” dedi. Evcil, cinayetteki azmettirici rolünü kabul ederken, işadamı Cavit Çağlar’la olan iş ilişkilerini anlattı.

Bu arada, Evcil’in Türkiye’ye girişte kullandığı pasaportun gerçek sahibinin Süleyman Karadağ adlı Almanya’da çalışan Türk işçisi olduğu belirlendi. Soruşturmanın önceki aşamalarında pasaportun Tanju Çiftçi’ye ait olduğu öne sürülmüştü.

Soruşturmada, Kapıkule’den giriş yapan Evcil’in doğrudan Bursa’ya geldiği ve iki kez yer değiştirdiği ortaya çıktı. Evcil’in ilk olarak yine Mudanya tarafında bir bölgede kaldığı, ardından Bademli bölgesindeki villaya geçtiği belirlendi. Evcil’in ikameti sırasında çevresindeki bir kaç kişinin dışında hiç kimseyle görüşmediği anlaşılırken, sabit ve cep telefonlarıyla hiç görüşme yapmadığı, görüşmesi gereken kişilerle yüz yüze görüştüğü öğrenildi.

Nesim Malki’nin alacak defteri Erol Evcil’den çıktı

Bursa – Yalova yolu üzerindeki kırmızı ışıklarda öldürülen ünlü tefeci ve işadamı Nesim Malki’nin cinayet sonrası kaybolan alacak – verecek defteri, Erol Evcil’in yakalandığı evde polis tarafından ele geçirildi.

Cinayetin ardından yıllardır peşinden koşulan ve bir türlü bulunamayan ünlü alacak – verecek defteri Evcil’in Bademli semti Başak villasına yapılan baskın sonucu ele geçirilirken, evde ayrıca beş de tabanca bulundu.
Malki’nin defteri Bursa Emniyet Müdürlüğü tarafından inceleniyor. Defterde adları geçen kişiler de incelemeye alındı.

Öldürülen Nesim Malki’nin alacak toplamının 1 katrilyon 100 trilyon lira olduğu öne sürüldü. Erol Evcil’in evinde bulunan defterde ise, borçluluların listesi, telefon numaraları veya bu kişilere nasıl ulaşılacağı bulunuyor.
Gözamtında tutulduğu süre boyunca Emniyet Müdürlüğü’ndeki tabldottan yiyen Evcil’in yemekleri, zanlının zehirlenerek öldürülmesinin önlenmesi amacıyla uzmanlarca incelendikten sonra verildi

14 Şubat Sevgililer Günü Turları

NationalTurk - Londra

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu