Seyahat

Kaş Plajları: Doğa Harikası En Güzel Kaş Plajları

Antalya'nın Kaş ilçesi son yıllarda popülaritesini daha da artıran bir doğa cenneti: İşte en güzel Kaş Plajları listemiz;

Sevgililer Günü Turları

Son yıllarda özellikle yerli turistler arasında büyük ilgi gören Kaş plajları turkuaz rengi deniziyle ziyaretçileri cezbediyor. En güzel Kaş plajları listemize göz atmadan tatil planı yapmayın.

Aslında Kaş kıyıları kayalık coğrafi yapısı nedeniyle Antalya, Muğla ve Ege bölgesindeki uzun kumlu plajlara ev sahipliği yapmıyor. Kaş ve çevresinde deniz genelde çakıl taşlı ve kayalıktır. Ancak buralar da ziyaretçilere doğal plajlar olmasa da muhteşem bir deniz sunar.

Göz Atın: En Uygun Fiyatlarla Yurtiçi Otelleri

“Kaş denizi nasıl” sorusu da ziyaretçilerin en çok yaptığı aramalar arasında. Kaş denizi ufak açık renkli çakıl taşlarından oluşur ve bu da denize canlı, berrak bir görüntü verir. Çevre dağlardan akan kaynak suların denize karışması nedeniyle Kaş denizi Akdeniz geneline göre daha serindir.

İşte En Güzel Kaş Plajları Listemiz; Küçük Çakıl Plajı

Kaş Plajları: Küçük Çakıl
Kaş Plajları: Küçük Çakıl

Kaş Küçük Çakıl Plajı ilçe merkezinde küçücük çakıllı bir koy. Kaynak suyuyla karıştığı için serin bir denizi olan Küçük Çakıl plajına giriş ücreti yok. Küçük plajın her iki yanında özel işletmelere ait beach clublar mevcut. Bu bölgede şezlong ve şemsiyeler kayalıkların üzerine kurulmuş ahşap platformlarda yer alıyor. Bu özel işletmelerde giriş ücreti veya şezlong parası alınmıyor ancak girişte belirtilen limit karşılığında yiyecek içecek harcaması yapmanız bekleniyor.

Büyük Çakıl Plajı

Kaş Plajları: Büyük Çakıl
Kaş Plajları: Büyük Çakıl

Kaş merkezine yaklaşık 1 buçuk kilometre mesafedeki Büyük Çakıl’a yürüyerek 20-25 dakikada ulaşmanız mümkün. 2020 itibariyle yaklaşık 20 lira vererek taksiyle veya şehir içinde çalışan minibüslerle kolayca gidebilirsiniz. İsminden de anlaşılacağı gibi çakıl olan plajda deniz ayakkabısı giymenizi tavsiye ederiz.

Büyük Çakıl plajı işletmeleri giriş ücreti almıyor, harcama limiti de sunmuyor. Gün batımı manzarasının mükemmel olduğu plajda akşam saatleri civardaki restoranlar masalarını plaja kuruyor.

Limanağzı Plajlı / En Güzel Kaş Plajları

Limanağzı Plajı - Kaş
Limanağzı Plajı – Kaş

Kaş’tan kalkan teknelerle ulaşılabilen Limanağzı’nda konaklama hizmeti de veren 4 işletme bulunuyor. Koruma alanı olan plaja Kaş merkezinden yarım saatte bir kalkan küçük teknelerle gidiliyor. Gidiş dönüş fiyatı 25 lira. Sırt çantalı gezginler ise tarihi Likya Yolundan yürüyerek buraya gelebiliyor. Büyük Çakıl minibüslerinden indikten sonra yürüyüş yaklaşık 45 dakika sürüyor.

Hidayet Koyu

Kaş Plajları - Hidayet Koyu
Kaş Plajları – Hidayet Koyu

Kaş ilçe merkezine 2 buçuk kilometre mesafedeki plaj Çukurbağ yarımadasında. 2015’te açılan tesislere kadar burası Kaş’ın en bakir noktalarından biri. Ancak son yıllarda popülaritesi sürekli arttı. Kaş şehir içi minibüsleri ve taksilerle ulaşım mümkün. Koyda şemsiye ve şezlong ücreti 20 lira.

Kaş Belediye Plajı

Kaş merkezine yakın en geniş plajlardan biri. Belediye’nin işlettiği plaja giriş ücretsiz. Şemsiye ve şezlong ise 10’ar lira. Kadınlara özel plajın da bulunduğu Belediye Plajına merkezden minibüs ve taksilerle ulaşabilirsiniz.

İnceboğaz / Kaş Plajları

Açık denize ve kapalı koya bakan iki ayrı plajdan oluşan İnceboğaz, sığ denizi nedeniyle çocuklu aileler tarafından daha fazla tercih ediliyor. Minibüs ve taksilerle ulaşım mümkün. Her iki plajda da bir işletme yönetiyor. Giriş ücreti yok ve şemsiye ücretsiz. Şezlong ise 10 lira.

Akçagerme Plajı

Kaş Akçagerme Plajı
Kaş Akçagerme Plajı

Kaş’a en yakın kumlu plaj burası. Kalkan yolu üzerinde Kaş’a 4 kilometre mesafedeki bu plaja da minibüs ve taksilerle ulaşabilirsiniz. Akçagerme de İnceboğaz gibi sığ deniziyle dikkat çekiyor. Mavi bayraklı plaj Kaş Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi tarafından işletiliyor. Şemsiye ve şezlong 7.5 tl.

Kaputaş Plajı / En Güzel Kaş Plajları

Kaş Plajları: Kaputaş
Kaş Plajları: Kaputaş

Sadece Kaş’ın değil Türkiye’nin en güzel plajları arasında yer alan ünlü Kaputaş plajı Kaş’a 20, Kalkan’a ise 7 kilometre mesafede. Özel araçla gidenler için otopark büyük bir sorun. Kaş otogarından 20 dakikada bir kalkan minibüslerle veya tekne turlarıyla ulaşım mümkün. Belediyenin işlettiği plajda ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Turkuaz deniz hemen derinleşiyor ve su epey serin.

Kaputaş Plajı’a 1 km uzaklıktaki Mavi Mağara’ya sadece denizden ulaşılabiliyor.

14 Şubat Sevgililer Günü Turları

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu