Dünya

Ekvador’da 30 gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Koronavirüs salgını sebebiyle Ekvador'da 30 gün boyunca sokağa çıkmak yasaklandı.

Yurt Dışı Konserler

Dünyanın dört bir yanından her gün koronavirüs nedeniyle binlerce ölüm haberi geliyor. Güney Amerika ülkelerinde ise vakalar bir hayli artmaya başladı. Son olarak artan vakalar sebebiyle Ekvador’da önemli bir karar alındı.

Ekvador basınında çıkan habere göre, ülkede son zamanlarda Kovid-19 vakalarının yeniden yükselişe geçmesi sebebiyle temel ihtiyaç ürünleri satan yerler dışında 20.00 ila 05.00 saatlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

‘Salgın henüz bitmedi’

Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, salgınla mücadele amacıyla halktan kurallara uyması talebinde bulunarak “Hızlı bulaşmaya neden olan kalabalık ortamlardan uzak durun, Kovid-19 henüz bitemedi, daha dikkatli olmalıyız.” ifadesini kullandı.

Ekvador Sağlık Bakanlığının açıklamasına göre, son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 33 artarak 16 bin 910’a, vaka sayısı da 1650 artışla 332 bin 38’e yükseldi.

Ülkede iyileşen hasta sayısı 281 bin 684 oldu.

Sinovac, BioNTech arasındaki fark nedir?

Yunanistan Golden

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu