Dünya

“Mona Lisa’yı 50 Milyar Euro’ya Satalım”

Fransa'da Stephane Distinguin adlı iş insanı koronavirüs salgınının ülkede yarattığı tahribatı gidermek için Mona Lisa tablosunun satılmasını önerdi.

Sevgililer Günü Turları

Teknoloji şirketi Fabernovel’in kurucusu ve CEO’su Distinguin, koronavirüsün mali etkileriyle mücadele etmek isteyen hükümete çılgın bir öneride bulundu.

‘Usbek & Rica’ adlı dergiye konuşan Distinguin, her gün milyarlarca euronun kaybedildiği krizin ‘dipsiz’ olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bir girişimci ve vergi mükellefi olarak, bu milyarların icat edilmediğini ve mutlaka bize mal olacaklarını biliyorum. Bariz refleks, değerli bir varlığı, ama geleceğimiz için varlığı en az kritik olanı, mümkün olan en yüksek fiyattan satmaktır. Tabloların taşınması ve devredilmesi kolay ve bizim de bir sürü tablomuz var. Ayrıca, Louvre’un kaç ziyaretçisi ve kaç Mona Lisa hayranı, aynı salonda bulunan Paolo Veronese imzalı 67 metrekarelik ve 130 karakterlik Kana’da Düğün (The Wedding at Cana) tablosunu dikkatle incelemek için zamanını ayırıyor ki?”

İşin ‘püf noktasının’ fiyat olduğunu belirten Stephane Distinguin, “Mona Lisa’yı satın almanın 50 milyar eurodan daha az olmayacağını tahmin ediyorum. Dünyanın en zengin adamı Jeff Bezos için 50 milyar euro, tüm servetinin sadece üçte biri demektir, boşanma davasında eşine ödediği miktardan çok da fazla değil” ifadelerini kullandı.

14 Şubat Sevgililer Günü Turları

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu