DünyaAvrupaSağlık

PCR testinin tespit edemediği yeni varyant ortaya çıktı

İngiltere, Güney Afrika, Brezilya derken şimdi de Fransa'da koronavirüsün yeni varyantı çıktı.

Yurt Dışı Konserler

Aralık 2019’da ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgıyla mücadele sürüyor. Bir yandan aşı uygulamaları sürerken bir yandan da ortaya çıkan yeni varyantlar üzerine çalışmalar yapılıyor. İngiltere, Brezilya ve Güney Afrika varyantlarının ardından Fransa’da PCR testlerinin tespit edemediği yeni bir mutasyon saptandı.

Söz konusu varyant daha mı bulaşıcı?

Fransız Bölgesel Sağlık Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada söz konu varyantın PCR testleriyle tespit edilmediği ifade edildi. Söz konusu açıklamada orijinal virüsüne göre varyantın daha bulaşıcı veya öldürücü olmadığı ifade edildi.

Son dönemde Fransa’da vaka sayılarında bir artış yaşanıyor. Salgından en çok etkilenen ülkelerden biri olan Fransa’da Başbakan Jean Castex, ülkedeki vakaların yüzde 60’ının İngiltere kaynaklı mutasyon olduğunu belirtmişti.

Yunanistan Golden

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu