Eğitim

Bahçeli İstedi, YKS’de Baraj Düşürüldü

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan YKS'de barajın 170 puana düşürüldüğünü açıkladı.

Yurt Dışı Konserler

Erdoğan, YKS’de barajın düştüğünü duyurdu. Telegram hesabı üzerinden açıklama yapan Erdoğan “Genç kardeşlerime bir müjde vermek istiyorum. Yüksek Öğretim Kurulumuz, 2021 YKS tercih sürecinde merkezi ve ek yerleştirmeye ilave bir ek yerleştirme yapılmasını kararlaştırmıştır. Bu ilave ek yerleştirmede baraj puanı TYT’de 140, AYT ve YDT’de 170 olarak uygulanacaktır.” ifadelerini kullandı.

Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta ATV, A Haber, A Para ve A News ortak yayınında katıldığı programda üniversite sınavına giren ve 180 puan barajının altında kalan gençlere bir şans verilmesi için çalışma yapılmasını istemişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, daha önce de dile getirdiği üniversite sınavlarının kaldırılması yönündeki çağrısını tekrarlayarak “TYT baraj puanının 140’a, AYT baraj puanının da 160’a çekilmesi teklif ve temennimizdir. Üniversiteye girmek için mücadele eden, ama salgın gibi mücbir ve zecri hallerden dolayı hedeflediği puanları elde edemeyen gençlerimize sahip çıkalım” demişti.

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu