Nesim Malki Cinayeti

Nesim Malki cinayeti: Emin Cankurtaran serbest

Yurt Dışı Konserler

Neşim Malki cinayeti soruşturması kapsamında gözaltına alınan işadamı Emin Cankurtaran ve Etibank Genel Müdürü Şükrü Karahasanoğlu İstanbul DGM’ce serbest bırakılırken, Nesim Malki ve Alaaddin Çakıcı’nın avukatlığını yapan Aydoğan Semizer’in ifadesine de başvurulacağı açıklandı.

Organize Suçlar ve Silah Mühimmat Kaçakçılık Şube Müdürlüğü’nce önceki akşam gözaltına alınan Cankurtaran ve Karahasanoğlu, emniyetteki sorgularının tamamlanmasının ardından dün İstanbul DGM’ye sevk edildi.

Adli Tabiplik’te yapılan muayenenin ardından soruşturmayı yürüten DGM Savcısı Engin Baltacı’ya yaklaşık bir saat ifade veren Karahasanoğlu, saat 11.30 sıralarında serbest bırakıldı.

Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şükrü Karahasanoğlu, “Sümerbank’ta genel müdür olduğum döneme ilişkin tanık olarak ifademe başvuruldu. Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul DGM’de bildiklerimi anlattım” dedi.

DGM Savcısı Engin Baltacı’ya ifade veren Emin Cankurtaran serbest

Şükrü Karahasanoğlu’nun ardından savcı Engin Baltacı‘ya ifade veren Emin Cankurtaran ise serbest bırakıldıktan sonra gazetecilerle karşılaşmamak için arka kapıdan çıktı.

Soruşturmayı yürüten savcı Engin Baltacı, Karahasanoğlu’nun hem Nesim Malki, hem de Hayyam Garipoğlu’yla çalıştığı için bilgisine başvurulmasının faydalı olacağını düşündüklerini ve bu nedenle “tanık” olarak ifadesini aldıklarını söyledi.

Emin Cankurtaran’la ilgili değerlendirme yapmaktan kaçınan Engin Baltacı, ünlü işadamının durumunun soruşturma sonucunda belli olacağını kaydetti. Engin Baltacı hem Nesim Malki, hem de Alaaddin Çakıcı’nın avukatı olan Aydoğan Semizer’in ifadesine de başvurmayı düşündüklerini bildirdi.

Peker'in iddialarında adı geçen dönemin DGM Savcısı Engin Baltacı, Mehmet Ağar'ı cezaevinde ziyaret etmiş

 

Yunanistan Golden

NationalTurk - Londra

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu