DünyaAmerika

Venezuela’dan Ambargo Karşıtı Yasa Hazırlığı

Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti tarafından saldırganlığın yoğunlaşması karşısında Venezuela, bu tür eylemlere karşı koruma mekanizmaları oluşturacak yeni bir Abluka Karşıtı Yasa hazırlıyor.

Başkan Nicolas Maduro’nun Ulusal Kurucu Meclis (ANC) tarafından onaylanmak üzere yasayı sundu. Onaylanırsa, bu yasal araç Washington tarafından ülkeyi boğmak için dayatılan zorlayıcı ve tek taraflı önlemlerle yüzleşmek için yasal bir cevap haline gelecek.

Maduro’ya göre kanun, iç ekonomik faaliyeti ve dış üretken ittifakları canlandırmak için kamu yönetiminin güçlendirilmesi, ülkenin gelirinin iyileştirilmesi ve esnek kontroller altında yeterli teşvikler yaratılması için eylemleri teşvik edecek.

Yasa karma şirketlerde Devletin hisse katılımını daha esnek hale getirerek yatırımları teşvik edecek stratejik sektörlerin gelişmesi için ülke içindeki ve dışındaki firmalarla verimli ittifaklar kurmaya yardımcı olacak.

Maduro, teklifi sunarken, tüm bunların işgücü ve vergi teşviklerini kolaylaştıracağını ve ticari operasyonlarda kripto para biriminin finansal zulümden kaçmak için kullanımını güçlendireceğini vurguladı.

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu