EğitimFatih Altaylı Yorumluyor

Fatih Altaylı: Üniversiteler Açılacak

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, iktidarın üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesi kararından geri adım attığını yazdı.

Sevgililer Günü Turları

Kahramanmaraş depremlerinin ardından üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesi kararında geri adım atıldığı ileri sürüldü.

6 Şubat’ta gerçekleşen depremlerin ardından bölgede incelemelerde bulunan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 Şubat’ta yaptığı açıklamada, “Türkiye genelindeki tüm KYK yurtları yaz sonuna kadar depremzedelere tahsis edilecek. Üniversitelerimizi yaz aylarına kadar tatil ediyoruz, uzaktan eğitime geçiyoruz” demişti.

Fatih Altaylı ise hükümetin hatanın farkına vardığını ancak üniversiteleri açmak için biraz süre geçmesini bekleyeceğini yazdı.

Fatih Altaylı’nın yazısından ilgili bölüm şöyle;

“Üniversitelerin kapatılmasına ve yurtların boşaltılmasına karşı tepkiler yükselince yanlıştan dönülme kararı alındığı bilgisi geldi.

Üniversiteleri açacaklarmış. Ancak bunu hemen yapıp “Hata etmişiz” dememek için bir süre bekleyecekler galiba.

Ama açacaklar.

Bu arada Prof. Dr. Ersan Şen okullarının kapatılması nedeniyle hak kaybına uğrayan gençlerin Danıştay’da dava açabilmeleri için bir örnek dilekçe hazırladı.

teketek@haberturk.com adresine mail atan öğrencilere bu metni yollayacağım ki, haklarını arayabilsinler.”

14 Şubat Sevgililer Günü Turları

Fatih Altaylı

Ünlü Türk gazeteci, köşe yazarı, televizyon sunucusu ve medya yöneticisi olan Fatih Altaylı 'nın yazıları ve Fatih Altaylı Yorumlarının sayfalarımızdan takip edebilirisiniz...

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu