Eğitim

Hiç Ölüm Yaşanmayan Ülkede İlkokullar da Açıldı

Koronavirüs salgınına karşı ilk dönemde önlemleri alarak bütün dünyanın takdirini kazanan Vietnam ilkokul ve ana okullarında da eğitimi başlattı.

Sevgililer Günü Turları

Vietnam, koronavirüs tedbirlerini hafifletmeye devam ediyor. Geçen hafta okulların kısmen açıldığı ülkede bugün de ana okulları ve ilkokullar yeniden eğitime başladı.

Koronavirüs pandemisinin ardından eğitim başlangıcında çocukların okula girerken ateşleri ölçüldü.

Sadece 288 enfeksiyon kaydedilen ve ölüm olmayan Güneydoğu Asya ülkesi neredeyse bir aydır hiç yeni vaka bildirmedi.

Beşinci sınıf öğrencisi Vu Tuan Phong, Hanoi’deki ilkokulunun dışında, “Öğretmenler bize el dezenfektanı kullanmamızı ve okulda birbirlerine dokunmamamızı söyledi” dedi.

Reuters’a konuşan bir anne Ngoc Anh ise “Ebeveynler, ben de dahil olmak üzere, hükümetin çocuklarımız için en uygun önlemleri alacağına güveniyoruz” ifadelerini kullandı.

Vietnam’da uluslararası uçuşlar, dans kulüpleri ve karaoke barlarına olan yasaklar devam ediyor.

Başbakan Nguyen Xuan Phuc geçen hafta yaptığı açıklamada, “Vietnam’da COVID-19 riski şimdi düşük ve bu iyi bir şey. Ancak her zaman uyanık kalmalıyız” demişti.

Vietnam koronavirüs önlemlerini erken almıştı

Vietnam, yeni tip koronavirüs nedeniyle ocak ayında Çin ile olan sınırını kapatmış, mart ortasında da yurt dışından gelen tüm uçuşları durdurmuştu. Vietnam hükümetinden 31 Mart’ta yapılan açıklamada, Başbakan Nguyen Xuan Phuc’un talimatıyla 1 Nisan’dan itibaren ülke genelinde uygulanacak önlemler yayımlanmıştı.

14 Şubat Sevgililer Günü Turları

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu