HaberlerKadın

Kadınlara Hakaret Eden Afgan Çark Etti!

Türk kadınlarına ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a hakaret eden ve gazeteci olduğu iddia edilen Afgan özür diledi.

YouTube’da yayınladığı video ile sosyal medyada infiale yol açan Sunatullah Saadat isimli kişi, gelen tepkilerin ardından özür diledi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a “Şerefsiz” diyerek hakaret eden Saadat Türk kadınları için de şu ifadeleri kullanmıştı:

“Gece gündüze kadar göğüslerini göstererek para kazanan sizin gençleriniz değil mi? Göstereyim mi dünyada. 5 kuruş için 5 lira için 10 lira için hangi işleri yapmıyorlar. Google’a yaz, ne çıkıyor? Çıplak karılar çıkıyor. Bizim ülkemiz savaşla bozulmuşsa sizin ülkenizi kültürle bozmuşlar.”

Yoğun tepkilerin ardından yeni bir video yayınlayan Afgan sığınmacı şunları söyledi:

“Ben Türkiye’de 1 sene yaşamışım ve Türkçe’yi de o kadar iyi bilmiyorum. Ben Tanju Özcan’ın haberini izledikten sonra çok duygulandım. Ben bir gazeteciyim kendi halkımı savunmak istedim. Biliyorsunuz bir insan duygulanınca saçma sapan şeyler de konuşur. Tanju bey halkın seçtiği bir adam, ondan da özür dilerim. Bütün Türk kadınlarından da özür dilerim. Ama kendiniz düşünün ben haklı olmasam da şimdi ben geldim Türk kadınlarına bir şey dedim bütün Türkiye ayağa kalktı. Nasıl bir belediye başkanı geliyor bütün Afganlara eğitimsiz, bilgisiz dilenci diye hitap ediyor. Onu da bir düşünün.”

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu