Spor

Klopp: Okulun İlk Günü Gibi

Liverpool Teknik Direktörü Jurgen Klopp, aylar sonra takımının antrenman yapmasını "okuldaki ilk gün gibi" sözleriyle anlattı.

Liverpool’un temassız antrenmana Klopp’a göre “okulda ilk gün gibi hissedildi”.

Premier Lig’in açık ara lideri Liverpool, koronavirüs karantinasından bu yana ilk kez dün Melwood tesislerinde küçük gruplar halinde çalıştı.

Klopp Liverpool’un internet sitesine yaptığı açıklamada “Normalden daha erken uyandım ve sonra ilk günüm olduğunu anladım. Okuldaki ilk gün gibi geldi – benim için 46 yıl önceydi, ama benzerdi. Tekrar üniformamı giydim ve antrenmana gittim” dedi.

Klopp, oyuncularını tekrar gördüğü için “gerçekten mutlu” olduğunu ve hepsinin iyi durumda olduklarını söyleyerek şunları ekledi:

“Ne kadar süremiz olduğunu bilmiyoruz, ancak bu sezonun geri kalanını ve gelecek sezonu hazırlamak için zamanımız var, çünkü ikisi arasında büyük bir ara olacağını düşünmüyorum. Bu bizim için bir sezon öncesi antrenman. Ne kadar süreceğini bilmiyoruz ve test oyunlarımız veya dostluklarımız olmayacak. Belki izin verdiğimiz zaman aramızda organize edebiliriz, ama diğer mevsimlerde olduğu gibi olmayacak.”

Klopp, oyuncularının yılda iki veya üç haftalık tatilin aksine, dokuz hafta boyunca karantinada olarak “gerçek bir dinlenme” yaşamış olmasından memnun olduğunu da belirterek “Elbette, dünyadaki durumdan endişe duyuyorum. Bu normal bir tatil değil” dedi.

Hükümet karantina kurallarının gevşetilmesi kapsamında futbol takımlarının küçük gruplar halinde antrenman yapmalarına izin verdi ve 20 kulübün tümü de oy birliğiyle kararın alınmasına ön ayak oldu.

Yeni antrenman kurallarına göre futbolcu grupları 5 kişiden fazla olmayacak ve her oyuncu için antrenman en fazla 75 dakika olacak. Antrenman sırasında sosyal mesafe kuralına da uyulacak.

82 puanla en yakın rakibinin 25 puan önünde olan Liverpool’a kalan maçlarda sadece 2 galibiyet şampiyonluk için yetecek.

Premier Lig’in 12 Haziran’da başlatılması öngörülüyordu ancak şimdi bu tarihin öne alınması yönünde bir beklenti de oluştu.

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı
Başa dön tuşu